Sianożęty

Wakacje nad morzem? Zapraszamy do SIANOŻĄT!

Sianożęty to dawna wioska rybacka znajdująca się 10km na wschód od Kołobrzegu w gminie Ustronie Morskie. Obecnie to znana miejscowość turystyczna, chętnie odwiedzana przez letników ze względu na szeroką, czystą i piękną plażę.

Szczególnie polecamy Sianożęty małżeństwom z dziećmi. Wasze pociechy mogą całe dnie bawić się na pięknej plaży. O Sianożętach można powiedzieć, iż jest to bardzo przytulna, mała nadmorska miejscowość - idealnie nadająca się na wczasy dla rodzin z dziećmi.

Jeżeli dbasz o zdrowie, to wiesz, jak ważne jest dostarczanie do organizmu odpowiednich mikroelementów, jak również prawidłowych składników odżywczych. Niestety, nawet najlepsza dieta nie wystarcza, a specjaliści wciąż podkreślają, że również ważny jest odpowiedni ruch. Z drugiej strony, nie można także zapominać, że na wszelkie choroby narażeni są zwłaszcza najmłodsi, którzy to od dzieciństwa wdychają szkodliwe spaliny. Gdzie zatem warto udać się na wakacje? Oczywiście nad morze! Sianożęty i Ustronie Morskie to bardzo dobry wybór na wakacje. Okazuje się, że to właśnie korzystny wpływ aerozoli morskich, zwłaszcza zaś jodu wpływa zdrowotnie zarówno na dorosłych, jak i dzieci. Badania, które przeprowadzano, wykazują, że Kołobrzeg, jak też jego okolice to idealne miejsca, gdyż to tam odnotowano największe stężenie jodu. Spacer plażą, choć również samo leniuchowanie na piasku, mogą znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia, mogą też przyczynić się do tego, że stan zdrowia się nie pogorszy. A skoro tak, to warto zainwestować w dobry i przede wszystkim interesujący wypoczynek i wyjechać właśnie nad morze! Dzięki temu zdrowiem będzie można cieszyć się nawet późną starością.

Ale dlaczego akurat w Sianożętach, Ustroniu Morskim i Kołobrzegu jest najwięcej jodu nad polskim morzem? Odpowiedz jest prosta, najwięcej jodu występuje tam, gdzie wieją najsilniejsze wiatry od morza i występują towarzyszące im sztormy. Okolice Kołobrzegu są w Polsce takim rejonem. To właśnie tutaj występuje największe stężenie jodu i aerozoli morskich - wybierz Sianożęty.

Turyści mogą również skorzystać z następujących atrakcji:

  • Lotnisko Aeroklubu w Bagiczu (Loty turystyczno-widokowe samolotem i motolotnią, skoki spadochronowe, widowiskowe imprezy sportowo-rekreacyjne)
  • Wesołe Miasteczko i Figlopark (Ustronie Morskie, ul. Wojska Polskiego koło kościoła oraz ul. Chrobrego/Kolejowa)
  • Kino (Ustronie Morskie, ul. Nadbrzeżna 20)
  • Fort Adventure (Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego:Kołobrzeg, ul. Bałtycka 1)
  • Paintball (Jadło wojskowe, pamiątki militarne i zdjęcia: Ustronie Morskie, ul. Górna 8F)
  • Wędkowanie (Do dyspozycji wędkarzy jest morze ze specjalnym pomostem dla wędkarzy zbudowanym na molo w Sianożętach)
  • Minigolf (Sianożęty, ul. Kolejowa/Geodetów)
  • Golf Driving Range (miejsce przeznaczone do nauki gry w golfa oraz treningu zaawansowanych graczy: Ustronie Morskie, Rusowo 57)
  • Można również wypożyczać specjalne kilku-osobowe rowery, dorożki lub korzystając ze specjalnej kolejki kursującej na trasie Sianożęty-Ustronie Morskie spędzić czas na podziwianiu uroków okolicy.